ZDM ma rozmawiać o pieniądzach

Krzysztof Kluska
14-12-2001, 00:00

Dyrekcja ZDM przygotowuje plan przyszłorocznych wydatków. Nieoficjalnie mówi się, że firma dostanie na rok 2002 mniej pieniędzy niż w roku bieżącym, na który otrzymała nieco ponad 261 mln zł.

W najbliższy wtorek Tomasz Szawłowski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, będzie rozmawiał ze stołecznymi radnymi na temat przyszłorocznego budżetu firmy. W roku 2001 ZDM otrzymał na wydatki nieco ponad 261 mln zł. Nieoficjalnie mówi się, że budżet ZDM na 2002 r. ma być mniejszy. Powód — nie najlepszy stan finansów państwa. Na razie nie wiadomo jednak, o ile stołeczni radni zdecydują się zmniejszyć nakłady kasy miejskiej na drogi.

Na razie przedstawiciele ZDM nie mówią nic na temat przyszłorocznych finansów. Ich zdaniem, jest na to jeszcze zbyt wcześnie. Niemniej jednak wiadomo, jak duże są potrzeby związane z inwestycjami drogowymi w Warszawie. Zgodnie ze sporządzonym przez ZDM wieloletnim harmonogramem zadań na inwestycje drogowe w mieście w roku 2002 potrzeba ponad 508 mln zł. Kwota ta obejmuje tylko inwestycje związane z budowami i modernizacjami dróg. We wcześniejszych wypowiedziach Wojciech Kozak, wiceprezydent Warszawy twierdził, że na pewno nie na wszystkie inwestycje znajdą się środki.

Zdaniem przedstawicieli władz miasta, mimo trudnej sytuacji finansowej, kilka prowadzonych obecnie przedsięwzięć musi być realizowanych bez przestojów. Do takich inwestycji zalicza się budowę Trasy Siekierkowskiej i tunelu Wisłostrady. W ich przypadku przedstawiciele władz Warszawy są zgodni i podtrzymują, że zostaną one ukończone w terminie, a miasto ma zabezpieczone środki na ich dokończenie. Zgodnie z założeniami ZDM, w przyszłym roku najwięcej pieniędzy poszłoby na modernizację Alej Jerozolimskich (około 125 mln zł) , modernizację ul. Andersa (około 53 mln zł) i modernizacja ul. Wołoskiej, która miałaby pochłonąć ponad 44 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Kluska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / ZDM ma rozmawiać o pieniądzach