ZDM udrożni Jerozolimskie

Krzysztof Kluska
opublikowano: 16-01-2002, 00:00

Zamknięty wiadukt w Al. Jerozolimskich może zostać zastąpiony przez elementy z mostu Syreny. Koszt odblokowania ulicy w tym wariancie szacuje się na 7-10 mln zł. Remont całego wiaduktu pochłonie 60 mln zł.

Zamknięty w ubiegłym tygodniu wiadukt w Alejach Jerozolimskich może zostać zastąpiony na czas remontu dwoma mniejszymi przeprawami. Według informacji Edyty Redzickiej ze stołecznego Zarządu Dróg Miejskich, obecnie rozważane są dwie koncepcje przywrócenia ruchu na jednej z głównych dróg dojazdowych do centrum miasta. Wszystko zależy jednak od wyników ekspertyzy komisji technicznej z Instytutu Badania Dróg i Mostów, dotyczącej stanu technicznego wiaduktu.

Pierwszy, tańszy pomysł to położenie na zniszczony wiadukt stalowej płyty, po której puszczono by ruch. Drugim wyjściem jest postawienie tymczasowych przepraw po obu stronach zniszczonego wiaduktu.

— Do wykonania zastępczych przepraw zostaną wykorzystane elementy z dawnego mostu Syreny. Na ich postawienie potrzeba około 4 miesięcy. Remont zdewastowanego wiaduktu potrwa około 18 miesięcy — dodaje Edyta Redzicka.

Postawienie wiaduktów zastępczych wymaga wydzierżawienia terenów pod ich budowę. Obecnie trwa ustalanie właścicieli gruntów.

Według informacji przedstawicielki ZDM, w kolejce na remont czekają następne wiadukty.

— Naszym zdaniem, najpilniejsze są remonty przepraw w ciągu ulic Grójeckiej oraz Żelaznej — mówi Edyta Redzicka

Decyzje o rozpoczęciu prac przy odbudowie kolejnych wiaduktów, a jest ich ponad 300, zależą od władz miasta, które muszą wygospodarować na ten cel ponad 360 mln zł. Zarząd miasta nie ma zbyt wiele czasu na znalezienie tych pieniędzy, ponieważ stan niektórych wiaduktów jest taki, że wkrótce może się okazać, że trzeba będzie zamknąć kolejny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Kluska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ZDM udrożni Jerozolimskie