Zdobądź grant na szkolenia o zagranicznych przetargach

Dorota Zawiślińska
09-04-2017, 22:00

Drobni przedsiębiorcy zainteresowani przystąpieniem do przetargów publicznych za granicą mogą starać się o dotacje.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła konkurs na dofinansowanie mikro-, małych i średnich firm, których szefowie chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat międzynarodowych zamówień publicznych. Chodzi o działania 2.2 programu Wiedza Edukacja Rozwój („Wsparcie na rzecz zarządzania strategicznego przedsiębiorstw oraz budowy przewagi konkurencyjnej na rynku”). Do wzięcia jest 2 mln zł. — Głównym celem instrumentu jest wsparcie przedsiębiorstwMSP w obszarze międzynarodowych zamówień publicznych. PARP zakłada, że dzięki zaplanowanemu budżetowi uda się przeszkolić przedstawicieli ok. 250 przedsiębiorców i podnieść poziom ich wiedzy dotyczący procedur zamówień publicznych. Wydaje się, że jest to całkiem reprezentatywna grupa, tym bardziej że nie każdy przedsiębiorca jest na tyle dojrzały, żeby wychodzić z działalnością na rynki zagraniczne — podkreśla Barbara Brzezińska, ekspert w zespole innowacji i B+R, dotacji i ulg PwC. Jej zdaniem, działanie 2.2 jest ciekawą propozycją dla szefów firm.

— Polscy przedsiębiorcy nauczą się, jak skorzystać z okazji stwarzanych przez międzynarodowe zamówienia. Dodatkowo mogą liczyć na usługi doradcze dotyczące efektywnego oferowania usług lub produktów poza Polską. Ostatecznie ma to się przełożyć na wzrost ich konkurencyjności — zaznacza Barbara Brzezińska. Ekspertka spodziewa się, że szkolenia będą prowadzone przez specjalistów, którzy posiadają międzynarodową sieć ekspertów i partnerów.

— Przedsiębiorcy będą mogli doszkolić się m.in. w takich tematach, jak monitorowanie zamówień międzynarodowych, składania ofert przy uwzględnieniu lokalnych ograniczeń, zasady udziału w międzynarodowych zamówieniach— dodaje Barbara Brzezińska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Zdobądź grant na szkolenia o zagranicznych przetargach