Czytasz dzięki

Zdrapka loterii Banco dała szansę bezdomnym

  • DI
opublikowano: 07-10-2020, 22:00

W bretońskim Breście na zachodzie Francji pewna klientka, wychodząc ze sklepu z prasą i papierosami, dała czwórce młodych bezdomnych zdrapkę loterii Banco, na której — jak się okazało — była wygrana w wysokości 50 tys. EUR.

Czwórka szczęśliwców szybko przeniosła się gdzie indziej, bo — jak mówi właściciel sklepu, gdzie został kupiony los — w środowisku bezdomnych często dochodzi do przemocy, i to o wiele mniejsze łupy.

Banknoty euro
Zobacz więcej

Banknoty euro fot. Bloomberg

— Przed naszym sklepem zbierają się żebrzący bezdomni, bo to największa w Bretanii placówka sprzedaży prasy i tytoniu. Obsługujemy rocznie ponad pół miliona klientów — powiedziała jedna z ekspedientek, cytowana w regionalnym dzienniku „Ouest France”, największej pod względem nakładu i czytelników francuskiej gazecie.

Klienci dają na ogół parę groszy, ale często się zdarza, że wręczają zdrapkę lub inny los popularnych we Francji loterii. Ofiarowany czwórce dwudziestolatków kosztował zaledwie jedno euro. Według lokalnej rozgłośni France Bleu Breizh Izel po zainkasowaniu wygranej bezdomni podzielili ją po równo. Na każdego przypadło 12,5 tys. EUR.

— Dobrze się stało, że na nich wypadło, a nie na kogoś, kto nie ma finansowych kłopotów — powiedział kierownik sklepu, dodając, że dla tej czwórki to szansa na nowy start życiowy.

Nie wszyscy jednak podzielają jego opinię. Niektórzy obawiają się, że nagłe bogactwo przewróci w głowie wygranym. Inni zwracali uwagę, że 12,5 tys. EUR nie wystarczy na budowę nowego życia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane