Zdrojewski: PO liczy na współpracę z Młodymi Demokratami

opublikowano: 13-01-2007, 16:40

Szef klubu parlamentarnego PO Bogdan Zdrojewski liczy na współpracę z młodymi samorządowcami ze Stowarzyszenia "Młodych Demokratów".

Szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Bogdan Zdrojewski liczy na współpracę z młodymi samorządowcami ze Stowarzyszenia "Młodych Demokratów". Swoje oczekiwania wobec nich przedstawił w Sejmie, podczas sobotniego Konwentu Samorządowego Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci", którego był gościem.

Zdrojewski podkreślił, że chce doprowadzić do tego, aby w najbliższym czasie Platforma zajęła się kilkoma tematami we współpracy z młodymi samorządowcami. Według niego współpraca powinna dotyczyć m.in. kwestii e-państwa.

"Od lutego zaczniemy dokonywać oceny poszczególnych ministrów" - zapowiedział Zdrojewski. Podkreślił, że liczy w niej na pomoc "Młodych Demokratów". Wyjaśnił też, że dla niego dużo ważniejsze od oceniania ministrów, jest debatowanie co miesiąc nad najważniejszymi problemami kraju. "Pierwsza tego typu debata odbędzie się 25 stycznia i będzie dotyczyć spraw zagranicznych, a jej gościem będzie prof. Władysław Bartoszewski" - dodał. Kolejne mają być poświęcone m.in. oświacie oraz rolnictwu.

Polityk PO zaznaczył, że zależy mu również na tym, aby w ramach cyklu debat poruszyć w czerwcu kwestie samorządowe. Dyskusja miałaby dotyczyć najczęstszych problemów pojawiających się w pracy samorządowców. Zdrojewski przyznał, że przy tej okazji chciałby porozmawiać o samorządzie w perspektywie lat 2010-2020.

Szef SMD i łódzki radny Tomasz Kacprzyk, powiedział, że sobotnie spotkanie pozwoli na dyskusję w ramach struktur samorządowych i krajowych Młodych Demokratów, jak też z udziałem samorządowców wybranych w ostatnich wyborach z list PO.

"Musimy wymieniać się doświadczeniami (...) żebyśmy wiedzieli, co w którym mieście się dzieje" - zaznaczył Kacprzyk. Uważa on, że samorządowcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu powinni wypracowywać wspólne pomysły systemowe dla swoich działań, które później mogłyby być wprowadzane w różnych regionach kraju.(DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane