Zduńska Wola buduje integracyjny ratusz

PPA
opublikowano: 05-09-2011, 00:00

Miasto rozpoczyna rewitalizację centrum. Jego sercem będzie magistrat z (nie) zwykłymi funkcjami.

Miasto rozpoczyna rewitalizację centrum. Jego sercem będzie magistrat z (nie) zwykłymi funkcjami.

Odbudować przedwojenny ratusz, przebudować sześć kamienic i rozebrać jedną oraz odrestaurować plac Wolności — tak ma wyglądać rewitalizacja centrum miasta z województwa łódzkiego. Projekt, którego wartość oszacowano na niespełna 30 mln zł, jest w 40 proc. finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Ruszają właśnie przetargi. Pierwszy został ogłoszony na odbudowę ratusza. W budynku znajdzie się m.in. siedziba Rady Miasta, ale reszta powierzchni obiektu, określanego mianem Zduńskowolskiego Centrum Integracji, będzie pełnić funkcje kulturalne i społeczne.

— W Zduńskiej Woli działają szkoły artystyczne, trzy domy kultury, kluby literackie i zespoły artystyczne. Brak jest natomiast bazy lokalowej, która mogłaby skupiać lokalnych artystów —tłumaczy Krystyna Bąk z Biura Rozwoju i Fundu- szy Zewnętrznych Urzędu Miasta.

W murach nowego ratusza powstanie sala widowiskowa na 400 osób, a także mniejsza sala kameralna na 150 osób, która spełniać będzie funkcję kina oraz sali wystawienniczej. Ponadto powstanie świetlica środowiskowa dla dzieci z problemami społecznymi i z rodzin dysfunkcyjnych. Nie zapomniano również o strawie dla ciała. W budynku zlokalizowane zostaną kawiarnia i restauracja. Ruszy także centrum informacji turystycznej. Firmy wykonawcze zainteresuje informacja, że pod ratuszem powstanie podziemny parking na 56 miejsc, a całość konstrukcji zwieńczy wysoka, licząca ponad 20 metrów wieża widokowa. Przetarg jest otwarty, o wyborze wykonawcy inwestycji zdecyduje najniższa cena. Wadium, które stanowi od 0,5 do 3 proc. wartości zamówienia, wynosi 200 tys. zł. Budowa Zduńskowolskiego Centrum Integracji potrwa dwa lata, natomiast zakończenie całego projektu planowane jest na III kwartał 2014 r.

Kontakt w sprawie przetargu:

tel.: +48 438254660

e-mail: j.ulatowska@zdunskawola.pl

faks: +48 438232605

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PPA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu