ZE PAK pożyczy prawie 1,7 mld zł

Agnieszka Berger
opublikowano: 02-10-2001, 00:00

ZE PAK pożyczy prawie 1,7 mld zł

392 mln USD (1,66 mld zł) pożyczy Zespołowi Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin konsorcjum Citigroup, EBOR i WestLB (Bank Handlowy jest agentem do spraw zabezpieczeń). Kredyt umożliwi sfinansowanie projektu znanego jako Pątnów II, polegającego na budowie w Elektrowni Pątnów nowego bloku energetycznego o mocy 460 MW. Przedsięwzięcie jest elementem programu inwestycyjnego zapisanego w umowie prywatyzacyjnej ZE PAK. Do jego realizacji zobowiązał się Elektrim posiadający obecnie 38,46 proc. akcji spółki (50 proc. jest w rękach Skarbu Państwa, a reszta należy do pracowników).

Inwestycja jest zabezpieczona dwudziestoletnim kontraktem z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi, które zobowiązały się do zakupu energii z nowego bloku. Umowa z PSE stanowi również gwarancję spłaty pożyczki udzielonej ZE PAK na 14 lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Berger

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ZE PAK pożyczy prawie 1,7 mld zł