Ze spółek

Maciej Zbiejcik
21-08-2001, 00:00

ZE SPÓŁEK

DB24. W transakcjach pakietowych sprzedano ponad 90 proc. akcji DB 24. Spółka nie podała szczegółów. Prawdopodobnie chodzi o przetasowania wewnątrz grupy Deutsche Banku. Na początku lipca Komisja Nadzoru Bankowego udzieliła zezwolenia na nabycie przez Deutsche Bank AG i Deutsche Bank AG 24 pakietu akcji dających prawo do ponad 75 proc. głosów na WZA DB 24.

Akcje te zamierza nabyć najpierw Deutsche Bank AG z siedzibą we Frankfurcie nad Menem, by następnie odsprzedać je swojej spółce Deutsche Bank 24 AG.

BSK. Zarząd banku poinformował, że 20 sierpnia 2001r. ING Bank N.V. złożył zapisy na 3,75 mln akcji serii B BSK o wartości nominalnej 10 zł każda po cenie emisyjnej 265 zł. Emisja 3,75 mln akcji serii B dla ING Bank została zatwierdzona przez walne zgromadzenie akcjonariuszy Banku Śląskiego w czerwcu w zamian za aport w postaci warszawskiego oddziału ING.

ECHO. Zarząd spółki poinformował o zwołaniu NWZA na 5 września 2001 roku.

MITEX. Spółka podpisała z BPH umowę kredytową wysokości 15 mln zł.

KOGENERACJA. Spółka GESO AG sprzedała 869 943 akcji zwykłych na okaziciela Kogeneracji. W wyniku tej transakcji GESO AG nie ma już udziałów w kapitale zakładowym oraz nie ma głosów na walnym zgromadzeniu tej spółki.

KRAKCHEMIA. W dniu 20 sierpnia 2001 roku, na podstawie uchwały rady nadzorczej spółka podpisała umowę z Kancelarią Biegłych Rewidentów Konto dotyczącą przeglądu jednostkowego oraz skonsolidowanego sprawozdania finansowego.

MOSTOSTAL ZABRZE. Sąd Rejonowy w Warszawie oddalił powództwo przeciwko Mostostalowi Zabrze-Holding. Wydział gospodarczy warszawskiego sądu rejonowego na posiedzeniu 8 sierpnia zdecydował o oddaleniu wniosku o upadłość jednej ze spółek zależnych Mostostalu Zabrze, Zakładu Realizacji Inwestycji w Warszawie, skierowany przez Annę i Stefana Pastryków. Oboje są byłymi właścicielami nieistniejącej spółki Domont, która była wierzycielem ZRI w Warszawie.

Spółka podpisała umowę na wykonanie prac ogólnobudowlanych, w tym robót ziemnych i drogowych dla odbiorcy z branży przemysłowej. Wartość umowy wynosi 35,1 mln zł.

NFI FORTUNA. Wczoraj fundusz nabył na własny rachunek celem dalszej odsprzedaży 5 809 własnych akcji, po cenie 2,95 zł za sztukę. W sumie fundusz posiada 204 588 akcji własnych akcji reprezentujących 0,68 proc. kapitału zakładowego i 0,68 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

PIA PIASECKI. Zarząd KDPW postanowił, że 24 sierpnia 2001 r. dokona asymilacji 4 mln akcji spółki z 6 353 500 akcjami PIA Piasecki.

TRAS TYCHY. Tras-Okna (spółka zależna od emitenta, generalny dystrybutor jej produktów) podpisał umowę z Domusitalia S.R.L. z siedzibą we Włoszech. Umowa o łącznej wartości 16 mln zł została podpisana na okres trzech lat. Przedmiotem umowy jest sprzedaż produktów Tras Tychy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy