Ze spółek

Artur Szymański
29-01-2002, 00:00

6 NFI. DM BZ WBK zrealizował zlecenie 6 NFI Magna Polonia dotyczące sprzedaży na rynku niepublicznym 235,2 tys. akcji serii A i B Zakładu Przemysłu Owocowo-Warzywnego Dwikozy po cenie 38,27 zł za sztukę. Pakiet ten stanowił 85,4 proc. kapitału zakładowego oraz głosów na WZA. Nabywcą jest Fabryka Mebli Jandar z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim. W wyniku transakcji fundusz zrealizował zysk w wysokości 3,48 mln zł, a ponadto rozwiązał rezerwę w wysokości 926 tys. zł.

APEXIM. Emitent otrzymał z Sądu Rejonowego w Gdańsku odpis pozwu byłego pracownika Krzysztofa Ostrowskiego z 21.12.2001 r., który dochodzi od spółki uznania za bezskuteczne rozwiązania umowy o pracę w trybie natychmiastowym i przywrócenia do pracy lub przyznania odszkodowania wysokości dwumiesięcznego wynagrodzenia. Sąd Rejonowy w Warszawie dokonał wpisu zmiany struktury kapitału zakładowego spółki na skutek zniesienia uprzywilejowania 300 000 akcji imiennych serii B i ich zamiany na akcje zwykle na okaziciela.

BRE BANK. BRE zaprzestał emisji siódmej oraz kolejnych serii warrantów na akcje spółki Elektrim Kable.

ENERGOMONTAŻ PŁD. Spółka podpisała z Alstom Power kontrakt o wartości 7,15 mln zł. Dotyczy on realizacji dostaw i montażu elementów rurociągów podczas remontu modernizacyjnego turbiny w Elektrowni Łaziska. Termin realizacji umowy określono na 15 maja - 26 sierpnia 2002 r.

GPRD. Przedsiębiorstwo podpisało umowę z Zarządem Miasta Człuchowa na budowę drogowej obwodnicy miasta w ciągu drogi krajowej nr 22. Wartość robót objętych umową wyniesie 21,44 mln zł netto. Termin wykonania robót wyznaczono na 15 grudnia 2002 r.

KPBP BICK. Spółka otrzymała obustronnie podpisaną umowę zawartą z Fundacją Ochrony Zdrowia Inwalidów z Warszawy. Przedmiotem kontraktu jest wykonanie pod klucz krytego basenu kąpielowego, rehabilitacyjnego wraz z zespołem szatniowym, technologii basenu, zespołem terapii wodnych i pomieszczeń rekreacyjno - hotelowych w Konstancinie-Jeziornie. Wartość porozumienia wynosi 6,08 mln zł netto. Termin zakończenia robót upływa 30 maja 2003 r.

MITEX. Eiffage Construction zwiększył zaangażowanie w Miteksie do19,95 proc. kapitału akcyjnego i głosów na WZA. Francuski akcjonariusz zamierza w okresie najbliższych 12 miesięcy kontynuować skupowanie akcji emitenta, tak aby docelowo osiągnąć 75-80 proc. głosów na WZA kieleckiej firmy.

MOSTOSTAL ZABRZE. Przewodniczący rady nadzorczej - Mirosław Kalicki poinformował o zamiarze rezygnacji z pełnionej funkcji w związku z zakończeniem z dniem 31 stycznia 2002 r. pracy w Banku Handlowym. Odpowiednie zmiany w składzie rady nadzorczej zostaną dokonane na WZA, ale w chwili obecnej jego termin nie jest jeszcze znany.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy