Ze spółek

Artur Szymański
19-03-2002, 00:00

1 NFI. Skarb państwa sprzedał 1,86 mln akcji funduszu, uprawniających do 6,19 proc. głosów na WZA. Po transakcji skarb państwa posiada 1,88 mln akcji 1 NFI stanowiących 6,28 proc. wszystkich głosów.

14 NFI. Siódmy NFI przekroczył próg 10 proc. głosów na WZA Zachodniego NFI. Kupno akcji nastąpiło w celach inwestycyjnych. Siódmy NFI planuje w okresie 12 miesięcy dalsze zakupy walorów 14 NFI do momentu osiągnięcia 12-proc. udziału w głosach na WZA.

15 NFI. NFI Hetman sprzedał ponad 916,4 tys. akcji Zakładów Tkanin Dekoracyjnych Dekora z siedzibą w Żarach. Stanowiły one niemal 63 proc. kapitału zakładowego i głosów na WZA.

ELEKTRIM. Należąca do Zbigniewa Jakubasa firma Multico przekroczyła próg 5 proc. głosów na WZA Elekrimu. Obecnie Multico posiada 4,25 mln walorów holdingu.

ENAP. Przedsiębiorstwo zawarło ugodę z BIG Bankiem Gdańskim w sprawie spłaty wymagalnego zadłużenia w kwocie 747 tys. zł z tytułu kredytu krótkoterminowego w rachunku bieżącym. Na podstawie ugody spłata kapitału nastąpi w trzech ratach, do 28 czerwca 2002 r.

INSTAL-LUBLIN. Spółka podpisała z Instal Katowice umowę, o wartości 3,4 mln zł plus VAT.

LG PETRO. Zarząd banku otrzymał postanowienie sądu apelacyjnego w Łodzi, uwzględniające zażalenie spółki na decyzję sądu okręgowego o stwierdzeniu wykonalności wyroku sądu arbitrażowego przy KIG, wydane na wniosek Apeximu. Sąd apelacyjny uznał zażalenie LG Petro Bank za uzasadnione.

MASTERS. Jerzy Heisinger w transakcjach sesyjnych i pozasesyjnej 11 marca zmniejszył swój udział w kapitale akcyjnym spółki i głosach na WZA do poziomu 2,7 proc. Natomiast Edward Szałajewski kupił akcje i łącznie z Lilianną i Stanisławą Szałajewską posiada 453,38 tys. walorów Masters stanowiących 12 proc. kapitału akcyjnego i głosów na WZA.

OCEAN. Rozprawa w sprawie ogłoszenia upadłości spółki odbędzie się 4 kwietnia w sądzie rejonowym w Warszawie.

POLNORD. Przedsiębiorstwo podpisało w Niemczech umowę o dzieło, której przedmiotem jest produkcja gotowych garaży w zakładzie prefabrykacji zleceniodawcy. Wartość kontraktu wynosi 2,51 mln zł.

SANOK. Deutsche Bankposiada 180 tys. akcji spółki poprzez fundusze inwestycyjne (DWS Polska TFI). Posiadane walory dają prawo do wykonywania 3,98 proc. głosów na WZA.

STALPROFIL. Firma sfinalizowała z Hutą Katowice 3 umowy, których przedmiotem jest przelew na rzecz Stalprofilu wierzytelności przysługujących hucie od kontrahentów w łącznej kwocie 785 tys. USD oraz 3,94 mln euro. Huta scedowała wierzytelności tytułem zapłaty za dostawy koksu zrealizowane przez emitenta w lutym oraz usługi spedycyjne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy