Zegar pokazuje poprawę

SW
opublikowano: 31-01-2014, 00:00

Stan gospodarki Pomorza Zachodniego po ostatnim kwartale ubiegłego roku idzie w górę dla wszystkich branż — wynika z pomiaru przeprowadzonego przez Zachodniopomorską Szkołę Biznesu oraz firmę BTC.

To oznacza, że gospodarka re- gionu już przez ponad 6 miesięcy wykazuje symptomy ożywienia. W najlepszej kondycji jest handel. W sektorze przemysłowym najlepsze efekty uzyskano natomiast w branżach przetwórstwa przemysłowego, a najsłabsze w rolnictwie, leśnictwie i rybołówstwie. Oczekiwania przedsiębiorców wobec pierwszego kwartału 2014 r. są ostrożniejsze. — Poziom indeksu Zachodniopomorskiego Zegara Koniunktury na pierwszy kwartał 2014 wykazuje pewną ostrożność ankietowanych kadr menedżerskich. Wskaźnik oszacowano na 54,6 pkt, co zwiastuje nadal dobrą koniunkturę, jednak tempo ożywienia wydaje się być, w ocenach respondowanych, słabsze — mówi prof. Aneta Zelek z Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu