Zegarek Władimira Putina na aukcji w Genewie

AR
opublikowano: 07-06-2017, 22:00

Wyceniany na 1 mln USD szwajcarski zegarek, który prawdopodobnie należał do prezydenta Rosji, będzie licytowany przez dom aukcyjny Antiquorum z siedzibą w Genewie.

Patek
Zobacz więcej

Patek Fot. ARC

Portal Hodinkee, który specjalizuje się w publikacjach na temat ekskluzywnych zegarków, informuje, że patek philippe model 5208P jest jednym z najbardziej wyrafinowanych zegarków, jakie kiedykolwiek powstały. Platynowy męski automatyczny zegarek na rękę ze złotą tarczą ma wiele dodatkowych funkcji, m.in. chronograf i kalendarz. Patek Phillipe wykonuje ten model tylko na zamówienie dla wybranych specjalnych klientów. I to zamożnych — gadżet kosztuje 980 tys. CHF, czyli około 1 mln USD. Z dokumentów dołączonych do zegarka wynika, że został wcześniej sprzedany Władimirowi Putinowi. Zdaniem Hodinkee, nie musi to oznaczać, że nazwisko w dokumentacji jest prawdziwe. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, bo Patek Phillipe zazwyczaj w takich przypadkach dba o rzetelność. Prezydent Rosji znany jest ze swojej miłości do zegarków. Hodinkee szacuje, że kolekcja zegarków, w których pojawia się podczas ważnych wydarzeń politycznych, swoją wartością sześciokrotnie przewyższa deklarowane roczne dochody (112 tys. USD).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Zegarek Władimira Putina na aukcji w Genewie