Zespół MF i NBP: celem jest polityka utrwalenia wzrostu gospodarczego

22-01-2004, 15:47

Specjalny zespół powołany przez resort finansów i NBP, który w czwartek po rocznej przerwie wznowił prace, określił jako cel do którego będzie dążył, prowadzenie polityki utrwalenia wzrostu gospodarczego. Ułatwi to w jego ocenie wypełnienie wymogów stawianych przez Traktat z Maastricht.

- Stwierdzono, że celem rządu i NBP jest prowadzenie polityki gospodarczej sprzyjającej utrwaleniu się zjawisk wzrostowych w gospodarce oraz wejście na ścieżkę szybkiego i zrównoważonego wzrostu gospodarczego, prowadzącego do szybkiej realnej konwergencji – głosi komunikat wydany przez biuro prasowe NBP.

Zespół, którego celem jest opracowanie strategii przyjęcia przez Polskę euro, uznał, że najkorzystniejsze będzie maksymalne skrócenie okresu przebywanie naszego kraju w tzw. wężu walutowym. Optuje on także za przyjęciem kursu centralnego na poziomie, który sprzyja wzrostowi gospodarczemu, a także minimalizuje szanse powstania napięć na rynku walutowym.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Zespół MF i NBP: celem jest polityka utrwalenia wzrostu gospodarczego