Zespół: sposób na wyzwania

Marcin Sikorski, dyrektor generalny Bollore Logistics Poland
opublikowano: 12-09-2018, 22:00

Logistyka zawsze i wszędzie stanowi wielkie wyzwanie, sama w sobie, ponieważ procesy transportowe prawie nigdy nie przebiegają tak, jak chcieliby tego autorzy akademickich podręczników.

Jest nieustannym zmaganiem z nierównowagą podaży zasobów transportowych i magazynowych oraz popytu na usługi. Stałym korygowaniem błędów i walką z przeciwnościami otoczenia.

Sprostanie wyzwaniom logistycznym jest możliwe tylko dzięki aktywności ludzi, a przecież najtrudniejszym zadaniem w obecnej sytuacji rynkowej jest zbudowanie i utrzymanie odpowiednich zespołów. W branży logistycznej notorycznie brakuje kadr. Potrzeba ludzi z doświadczeniem, umiejętnością radzenia sobie w nietypowych sytuacjach, często pod presją czasu i ze świadomością, że każdy najmniejszy błąd generuje ogromne koszty. W związku z tym, ostatnio, dochodzi do takich sytuacji, że jest dużo pracy, jednak nie ma jej kto wykonać. Najtrudniejsze jest, zatem, stworzenie odpowiedniego zespołu, zatrzymanie pracowników w organizacji i zapewnienie im satysfakcjonujących warunków.

W Bollore Logistics zawsze kładliśmy największy nacisk na zapewnienie pracownikom doskonałych warunków, również finansowych. Troska o odpowiednie warunki pracy i nowoczesne narzędzia jest naszą naczelną zasadą i jest ściśle wpisana w kod genetyczny tej francuskiej firmy, działającej na świecie od wielu pokoleń. Najlepszym potwierdzeniem tego jest fakt, że trzon kadry Bollore Logistics Poland nadal stanowią profesjonaliści, którzy są z nami od pierwszego dnia naszej działalności na polskim rynku — od 2010 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Sikorski, dyrektor generalny Bollore Logistics Poland

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy