Zestaw VR Sony trafi na rynek w październiku

opublikowano: 16-03-2016, 08:11

Koncern Sony zapowiedział na październik wprowadzenie na rynek swojego zestawu wirtualnej rzeczywistości dla konsoli PlayStation. Ma on być zdecydowanie tańszy niż w przypadku największych konkurentów japońskiego koncernu, donosi Reuters.

W skład zestawu wchodzić będą specjalne okulary z ekranem o przekątnej 5,7 cali, umożliwiające postrzeganie w 360 stopniach, 100 proc. pokrycie pola widzenia i opóźnienie na poziomie 18 milisekund pomiędzy ruchem ze strony użytkownika a otrzymaniem prawidłowego obrazu. Do tego podłączany będzie zestaw słuchawkowy. Zestaw będzie współpracował z czujnikami ruchu znajdującymi się w dłoniach użytkownika.

Sony Morpheus VR system
Sony Morpheus VR system
Kyodo_MAXPPP_Forum

Koszt produktu ustalony został na 399 USD. To zdecydowanie mniej niż zaproponowana wcześniej przez Oculus Rift, spółki będącej własnością Facebooka, cena za jego zestaw, która ma wynosić 599 USD.

Oculus będzie też sprzedać pakiety, które obejmują zestaw Oculus dla komputerów PC oraz Rift, który w lutym trafił do przedsprzedaży w cenach zaczynających się od 1499 USD.

Oprócz ceny, decydującym czynnikiem dla popularności danego rozwiązania będzie przede wszystkim ilość dostępnych na niego treści. Jak podkreślają Japończycy obecnie ponad 230 deweloperów pracuje nad programami dla PlayStation VR i oczekuje się, że do dnia startu sprzedaży urządzenia Sony będzie gotowych przynajmniej 50 tytułów. Firma współpracuje z takimi gigantami rynku gier wideo jak Ubisoft, EA Sports czy Lucasfilm.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane