Zetkama motywuje

ZK
opublikowano: 19-11-2007, 00:00

Zetkama rozważa program motywacyjny dla pracowników. Na jakich warunkach? Negocjacje trwają.

Zetkama rozważa program motywacyjny dla pracowników. Na jakich warunkach? Negocjacje trwają.

Specjalizująca się w produkcji armatury przemysłowej Zet-kama zastanawia się nad programem motywacyjnym dla kadry zarządzającej.

— Prowadzimy w tej sprawie negocjacje z włacicielami spółki — twierdzi Leszek Jurasz, prezes Zetkamy.

To, czy program motywacyjny zostanie uruchomiony, wyjaśni się na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy zaplanowanym na początek grudnia.

— To oni wyrażą zgodę lub nie — dodaje prezes.

Wstępne założenie jest takie, aby na potrzeby programu wyemitować 300 tys. nowych akcji. Ich wartość rynkowa to około 6 mln zł, ale stanowią one raptem kilka procent kapitału.

— Warunki cenowe nie zostały jeszcze ustalone, choć na pewno oferta powinna być atrakcyjna względem kursu rynkowego — twierdzi Leszek Jurasz.

Na podstawie prowadzonych negocjacji uzgodnione zostaną także warunki, jakie uprawniać będą do obejmowania motywacyjnych papierów. Na pewno będzie to zależne od wyników uzyskiwanych przez spółkę, ale nie wiadomo, czy od zysku operacyjnego, netto, czy też notowań giełdowych. Być może warunki te zostaną uzgodnione przed grudniowym walnym.

Zetkama buduje grupę metalową. Obecnie jest w trakcie łączenia się ze Śrubeną Unią

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu