Zetkama: prognozy bez zmian

KSA
opublikowano: 10-11-2010, 00:00

Spółka spodziewa się wzrostu zamówień m.in. z branży motoryzacyjnej.

Spółka spodziewa się wzrostu zamówień m.in. z branży motoryzacyjnej.

Zetkama spodziewa się w tym roku 180,8 mln zł przychodów, 17,2 mln zł EBITDA i 6,6 mln zł zysku netto. Po trzech kwartałach wykonała prognozę w 84 proc. na poziomie przychodów, 79 proc. — EBITDA i tylko 65 proc. — czystego zarobku.

— Wszystko będzie zależało od wyników grudnia, ale po wynikach października nie widzimy większych zagrożeń dla realizacji prognoz i zasadności ich korygowania. Październik i listopad będą równie dobre, jak poprzednie miesiące — mówi Leszek Jurasz, prezes Zetkamy.

W grudniu spółka powinna mieć gotowe prognozy wyników na przyszły rok. Na podstawie sygnałów z rynku spodziewa się, że będzie lepszy.

— Sytuacja zdecydowanie się poprawia. W segmencie armatury i odlewów na rynku rosyjskim, białoruskim i ukraińskim osiągamy już poziomy sprzedaży z bardzo dobrego roku 2008. Kontrakty napływające z Europy Zachodniej, szczególnie z Niemiec, też wskazują na ożywienie — tłumaczy Leszek Jurasz.

Ruszył rynek motoryzacyjny, na potrzeby którego produkuje MCS, zależny do Zetkamy.

— Potencjał wzrostu sprzedaży tej spółki jest bardzo duży. Szacujemy go na 50-60 mln zł — mówi Leszek Jurasz.

Na tej podstawie spodziewa się, że w 2011 r. przychody grupy przekroczą 200 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane