Zetkama rozmawia o przejęciu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 17-03-2006, 20:15

Zetkama prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia jednego podmiotu, jednak akwizycja nie jest przesądzona - poinformował w piątek PAP Leszek Jurasz, prezes Zetkamy.

Zetkama prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia jednego podmiotu, jednak akwizycja nie jest przesądzona - poinformował w piątek PAP Leszek Jurasz, prezes Zetkamy.

"Wydaje mi się, że Zetkama jest takim podmiotem, który byłby w stanie przeprowadzić konsolidację, żeby wzmocnić pozycję armatury w Polsce. Za granicą tak właśnie powstawały wielkie koncerny, które skupiały wokół coraz więcej podmiotów" - powiedział Jurasz przed spotkaniem z dziennikarzami. "Pomysł jest taki, żeby Zetkama skonsolidowała rynek armatury przemysłowej w Polsce" - dodał.

Prezes powiedział, że Zetkama prowadzi rozmowy z więcej niż jednym podmiotem, ale definitywnie wycofała się z planów akwizycyjnych za granicą. "Akwizycja jest szansą na rozszerzenie asortymentu produkcyjnego spółki" - dodał.

"Obecnie trudno mi jest powiedzieć, czy do przejęcia dojdzie. Istnieje prawdopodobieństwo, że w ogóle nie dojdzie" - powiedział.

Na spotkaniu z dziennikarzami Jurasz poinformował, że na razie spółka koncentruje się na budowie hali produkcyjnej. "Obecnie jesteśmy na etapie wyboru generalnego wykonawcy. Koszt wybudowania nowego obiektu szacowany jest w przedziale pomiędzy 10 a 15 mln zł" - powiedział.

"Hala zostanie zbudowana do końca tego roku, a w pierwszym kwartale przyszłego roku powinniśmy zakończyć proces instalowania maszyn" - dodał.

Prezes powiedział, że już niedługo Zetkama wybierze generalnego wykonawcę, a w ciągu trzech, czterech tygodni zdecyduje z oferty którego banku skorzysta. "Budowa nowej hali będzie w całości finansowana kredytem" - dodał.

Zetkama planuje, że do końca 2008 roku produkcja wzrośnie o 40 proc. w stosunku do wielkości z 2004 roku, tak żeby produkować 400 tys. sztuk armatury rocznie.

Prezes powiedział, że sprzedaż w styczniu na rynku krajowym była słabsza, głównie z powodu mrozów, ale luty i marzec były lepsze. "Dlatego mogę powiedzieć, że nie widzę zagrożenia dla naszej tegorocznej prognozy" - dodał.

Jurasz podtrzymał wcześniejsze stanowisko, aby wypracowane zyski były kierowane na inwestycje. "Nie będziemy rekomendować w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat wypłaty dywidendy" - powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane