Zgoda na 2 mln pomocy publicznej dla Energetyki Wisłosan

Polska Agencja Prasowa SA
20-07-2006, 16:21

Komisja Europejska (KE) zgodziła się w czwartek na udzielenie przez Polskę 2 mln euro pomocy publicznej na restrukturyzację Energetyki Wisłosan.

Komisja Europejska (KE) zgodziła się w czwartek na udzielenie przez Polskę 2 mln euro pomocy publicznej na restrukturyzację Energetyki Wisłosan.

Uzasadniając tę decyzję, KE oświadczyła, że pieniądze te mają zapewnić przedsiębiorstwu długookresową zdolność do działalności gospodarczej, sfinansują bowiem przejście na bardziej wydajną i przyjazną środowisku technologię produkcji energii. KE podkreśliła, że przedsiębiorstwo ma charakter lokalny i znajduje się w województwie Podkarpackim o bardzo wysokim bezrobociu, stąd ma duże znaczenie dla regionu.

Energetyka Wisłosan sp. z o.o. z siedzibą w Nowej Dębie (Podkarpckie) działa na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w oddziałach: Nowa Dęba, Radom i Ożarów Mazowiecki. Spółka zajmuje się produkcją i dystrybucją energii elektrycznej, energii cieplnej i gazu ziemnego, posiadając mniej niż 1 proc. udziału w rynkach tych produktów.

Powstała w 1998 roku w wyniku restrukturyzacji Zakładów Metalowych "Dezamet" SA. Od lipca 2004 roku działa pod nazwą Energetyka Wisłosan.

Kapitał zakładowy spółki wyniósł ponad 8,5 mln zł i w całości został objęty przez "Dezamet" wkładem niepieniężnym. W listopadzie 1999 roku poprzez odkupienie od "Dezametu" 535 udziałów o wartości ponad 5,3 mln zł do spółki przystąpiła Agencja Rozwoju Przemysłu SA w Warszawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Zgoda na 2 mln pomocy publicznej dla Energetyki Wisłosan