Zgoda na emisję

Zbigniew Kazimierczak
10-03-2004, 00:00

Borykająca się z kłopotami firma zamierza niemal potroić kapitał, pozyskując nowego właściciela i zmieniając profil.

Akcjonariusze Leasco zgodzili się na nową emisję akcji. To początek procesu zakładającego zmianę profilu działalności spółki z Częstochowy. Przedtem zajmowała się ona leasingiem, ale popadła w poważne tarapaty. Teraz zerka w kierunku działalności inwestycyjnej.

Obecnie na kapitał Leasco składa się 5,73 mln akcji. Planowana emisja ma obejmować natomiast aż 14,7 mln walorów. Papiery te trafią do Towarzystwa Inwestycji Przemysłowych, które zostanie nowym inwestorem spółki. Kiedy można się spodziewać oferty?

— Procedura jest czasochłonna, bo trzeba przygotować prospekt emisyjny. Ale obie strony chcą jak najszybciej zakończyć prace nad dokumentem — powiedziano nam w spółce.

Nie wiadomo też, po jakiej cenie inwestor obejmie akcje. Zostać podana dopiero na dwa dni przed rozpoczęciem zapisów. Leasco jest notowane na CeTO, ale obrotu praktycznie nie ma. W trakcie ostatniego roku transakcje zawierano po kursach od 2 do 24 groszy.

Wiesław Mazur, prezes Leasco, deklaruje, że będzie wygaszać działalność leasingową. Chce za to kupować i restrukturyzować przedsiębiorstwa, wykorzystując status spółki publicznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zgoda na emisję