Zgoda wojewody podlaskiego na budowę obwodnicy Augustowa

opublikowano: 09-02-2007, 11:49

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podpisał w piątek pozwolenie na budowę obwodnicy Augustowa, która będzie przebiegała przez cenną przyrodniczo dolinę rzeki Rospudy.

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podpisał w piątek pozwolenie na budowę obwodnicy Augustowa, która będzie przebiegała przez cenną przyrodniczo dolinę rzeki Rospudy - dowiedziała się PAP ze źródeł w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku.

Rzecznik prasowy wojewody Mirosław Piontkowski powiedział, że oficjalna informacja na ten temat zostanie podana na konferencji prasowej po południu. "Nie ma możliwości, żeby wojewoda tego nie podpisał" - dodał. Powołał się przy tym na to, że wnioskujący o pozwolenie drogowcy spełnili wszystkie wymogi prawne.

Planowanemu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przebiegowi obwodnicy przez dolinę Rospudy sprzeciwiają się organizacje ekologiczne, bo ich zdaniem inwestycja zagraża temu cennemu przyrodniczo miejscu. W grudniu Komisja Europejska, do której także trafiły skargi ekologów, uznała inwestycję za sprzeczną z prawem unijnym i wystosowała do polskich władz upomnienie w tej sprawie, żądając wyjaśnień. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zgoda wojewody podlaskiego na budowę obwodnicy Augustowa