Zgodne z oczekiwaniami

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 24-09-2004, 00:00

Zainteresowanie akcjami FON pokryło się z oczekiwaniami zarządu. Ten uplasowanie połowy emisji uważał za duży sukces.

Wczoraj zakończyło się przyjmowanie zapisów na nową emisję warszawskiego FON, kontrolującego pięć lokalnych stacji radiowych.

Szczegóły w poniedziałek

Spółka oferowała pulę nieco ponad 40 mln akcji po złotym, mniej więcej po połowie podzieloną na transzę instytucjonalną oraz indywidualną. To sporo pieniędzy jak na firmę, której roczne obroty można szacować na 1,5 mln zł. Dlatego emisja od początku stała pod dużym znakiem zapytania. Jej względne powodzenie już na początku zapisów zapewnili główni udziałowcy, tzn. spółki powiązane ze znanym inwestorem Edmundem Mzykiem. Zgodziły się bowiem zamienić ponad 9 mln zł długów FON na nowe akcje.

— Ale inne zapisy też były — mówi Bartłomiej Gajecki, prezes spółki.

Ile? Na razie jeszcze nie wiadomo, trwa liczenie zleceń kupna, a ostateczne wyniki subskrypcji zostaną podane w poniedziałek.

— Według mojego wstępnego rozeznania, zainteresowanie akcjami było mniej więcej zgodne z oczekiwaniami zarządu — twierdzi Bartłomiej Gajecki.

Oczekiwania te określa natomiast jako mniej niż połowa emisji.

Co łaska

Ale spółce przyda się każdy uzyskany grosz. Za pieniądze z oferty FON chce rozszerzyć sieć radiową, przejmując do 10 nowych rozgłośni. Im mniej będzie środków, tym skromniejsze będą akwizycje. Drugim kierunkiem rozwoju holdingu jest budowa platformy muzycznej opartej na warszawskim FM Radio Jazz. Jednym z jego elementów jest stworzenie sieci klubów jazzowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zgodne z oczekiwaniami