Zhou: USA i Chiny mogą zmniejszyć różnice w stanowiskach w 90 dni

opublikowano: 05-12-2018, 17:48

hou Xiaochuan, były szef banku centralnego Chin uważa, że  przez 90 dni „rozejmu” w wojnie handlowej możliwe jest zbliżenie stanowisk Waszyngtonu i Pekinu.

- Uważam, że jest całkiem duża możliwość osiągnięcia jakiegoś rodzaju sukcesu podczas 90-dniowego okna negocjacyjnego – powiedział Zhou w CNBC.

Zhou Xiaochuan
Zobacz więcej

Zhou Xiaochuan fot. Bloomberg

Jednym z najważniejszych problemów, na które wskazuje rząd USA, jest nieuczciwy transfer amerykańskiej technologii i własności intelektualnej do Chin. Zhou przekonuje, że dla władz Chin sprawa własności intelektualnej także stała się bardzo ważna. Podkreślił, że Pekin już zakończył politykę transferu technologii. Przyznał, że USA wciąż mogą mieć powody do skarg, ale źródłem jest działalność na poziomie lokalnych władz, czy firm. 

- Ale to są rzeczy relatywnie nie tak trudne do poprawy przez Chiny dzięki lepszej egzekucji istniejącego prawa – powiedział Zhou. 

Były szef Ludowego Banku Chin uważa, że władze mogą także nasilić walkę z eksporterami silnych opioidów do USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu