Zięć szefa mafii prosi o pieniądze na życie

opublikowano: 31-10-2017, 12:10
aktualizacja: 31-10-2017, 12:10

Zięć Toto Riina, jednego z najgroźniejszych szefów włoskiej mafia, apelował o wsparcie finansowe na Facebooku, twierdząc, że od momentu zajęcia jego biznesu przez policję nie jest w stanie zarobić na życie, informuje thelocal.it.

Na swoim profilu w portalu społecznościowym Antonino ‘Tony’ Ciaverello zamieścił link do strony serwisu Collettiamo, w którym prosi o pomoc finansową w związku z jego „katastrofalną sytuacją”.

Zobacz więcej

Google Maps

Ubiegłego lata policja zajęła firmę Ciaverello, która zajmowała się handlem częściami samochodowymi. Policja podejrzewa, że była ona wykorzystywania do prania brudnych pieniędzy Riiny.

- Niestety muszę prosić o pomoc i obiecuję zwrócić wszystko, gdy tylko znowu będę pracował – napisał Ciaverello w apelu.

Zięć słynnego mafioso tłumaczy, że ma trójkę dzieci, a pomimo poszukiwań, nikt nie chce mu dać pracy.

Ciavarello jest mężem Marii Concettato, najstarszej córki Riiny. Małżeństwo mieszka w sycylijskim miasteczku Corleone, z którego pochodzi słynny mafijny klan Cosa Nostry wyparty przez Riinę.

Riina, nazywany z powodu swojej brutalności “Bestią”, skazany na dożywocie od 1993 r. znajduje się w więzieniu. Riina miał zlecić ponad 150 zabójstw. Sądzi się również, że na jego polecenie zlikwidowano w 1992 r. dwóch sędziów działających przeciwko mafii – Giovanniego Falcone oraz Paolo Borsellino.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu