Zieleń na parkiecie, Sfinks tanieje tuż przed ważnym walnym

GRA
opublikowano: 04-03-2009, 10:50

Środowa sesja wygląda w pierwszej fazie na  udaną. WIG20 zyskuje 1,6 proc., a mWIG40 rośnie o 0,9 proc.

Liderem dzisiejszej sesji jest Vistula. Rośnie o 13 proc. choć ostatnio ze spółki nie wypłynęły żadne nowe informacje. Mocno zyskuje też Energoinstal (+11,5 proc.).

Ponad 3 proc. traci Duda, która wczoraj ogłosiła, że w drugim kwartale chce przeprowadzić emisję akcji o wartości 105 mln zł, a udziałem w niej zainteresowane są fundusze private equity. Pisze o tym dzisiejszy „Puls Biznesu”. GGP zwraca z kolei uwagę na wzmiankę z raportu za IV kwartał, w której zarząd sygnalizuje możliwe „napięcia w sytuacji płynnościowej” firmy.

O 2,5 proc. tanieje Sfinks, którego akcjonariusze o godz. 11 wznowią dziś obrady walnego zgromadzenia (pierwsze spotkanie odbyło się 18 lutego). Wokół spółki wciąż jest gorąco. AmRest ogłosił właśnie, że nie wyklucza wyjścia ze Sfinksa. Na dodatek sama spółka podała dziś, że nie stać jej już na audytora, a od połowy lutego nie reguluje zobowiązań ze względu na zablokowanie rachunków bankowych.

Ponad 1 proc. traci Dom Maklerski IDMSA, o którym pisze dzisiejszy PB. Dziennik donosi, że klienci brokera mają problemy z odzyskaniem pieniędzy, które zainwestowali – za pośrednictwem IDM - w obligacje jednego z wrocławskich deweloperów. Deweloper ma obecnie problemy finansowe.

Stabilne są na razie notowania Interferii, hotelarskiej spółki zależnej KGHMu, choć dziś rano okazało się, że akcje dokupił Marian Urbaniak, właściciel spółki URBEX. Ma już ponad 12 proc. kapitału firmy.

Nie zmienia się też kurs meblowego Forte, mimo że ogłosiło, że postanowiło zlikwidować fabrykę w Przemyślu (jeden z siedmiu zakładów).

- Uważamy, że ten krok powinien wspierać poprawę efektywności całej grupy już w 2010 roku i pozwoli Forte realizować w przyszłości bardziej stabilne wyniki finansowe – napisał w dzisiejszym komentarzu Bartosz Arenin, analityk DM PKO BP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Zieleń na parkiecie, Sfinks tanieje tuż przed ważnym walnym