Zieleń - Projekt nie zarobi

Marta Nowicka
20-05-2004, 00:00

Paradoksalnie przez błąd zamawiającego odwołujący przegrał sprawę w UZP.

Firma Zieleń-Projekt z Gdyni przegrała w Urzędzie Zamówień Publicznych sprawę z odwołania od decyzji prezydenta Gdyni. Przetarg dotyczył utrzymania pieszych ciągów komunikacyjnych na terenie miasta w latach 2004-07. Uczestniczyło w nim czterech oferentów. Wygrała oferta najtańsza — firmy Malwa z Gdyni.

Po ogłoszeniu wyniku firma Zieleń-Projekt złożyła protest. Zażądała powtórzenia czynności oceny ofert, bo Malwa nie ponumerowała stron arkuszy, co było naruszeniem warunków zamówienia.

Protest został uznany, urząd miasta powtórzył czynności, jednak przed dokonaniem oceny zrobił poprawki w ofertach Malwy i konsorcjum Delta, którego oferta też zawierała strony nie ponumerowane. Zamawiający uznał te braki po prostu za oczywiste błędy. Według odwołującego — naruszył prawo.

Po powtórnym wyborze tej samej oferty zamawiający przesłał do wszystkich oferentów pisma informujące o podtrzymaniu zarządzenia prezydenta miasta o wyborze oferty Malwy. Tym razem odwołujący nie wniósł protestu, bo w otrzymanym piśmie nie została zmieniona sygnatura zarządzenia. Zinterperetował, że jest to wcześniejsze rozporządzenie, tylko powtórnie przesłane.

Arbitrzy odrzucili odwołanie, ponieważ firma Zieleń-Projekt nie złożyła protestu u zamawiającego. Przyznali jednak, że zarządzenie prezydenta Gdyni zostało błędnie sformułowane. Oferentom przysługiwało bowiem prawo do ponownego oprotestowania decyzji urzędu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Nowicka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Zieleń - Projekt nie zarobi