Zielona Budka zwiększa moce

WIS
opublikowano: 20-02-2012, 00:00

Fabryka lodów w Mielcu zyska pięć nowych linii produkcyjnych.

Należąca do niemiecko-brytyjsko-francuskiego koncernu R&R Ice Cream Zielona Budka, która jest jednym z największych producentów lodów w Polsce, szykuje się do rynkowej ofensywy.

W tym celu kosztem 6 mln EUR rozbudowuje fabrykę lodów położoną na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Europark Mielec.Inwestycje nie tylko znacznie zwiększą zdolności produkcyjne zakładu, ale także pozwolą firmie wprowadzićdo oferty nowe produkty. Rozbudowa zakładu, która ma potrwać do grudnia 2013 r., przewiduje powstanie nowej hali produkcyjnej.

Mielecka fabryka wzbogaci się również m.in. o nowy magazyn, 7 nowych sprężarek amoniakalnych do układu chłodniczego oraz dwa tunele hartownicze wytwarzające temperaturę do -45 C.

— Rozbudowa zakładu otworzy nowy rozdział w historii naszej firmy. Powiększenie powierzchni produkcyjno- operacyjnej o ponad 2000 mkw. pozwoli nam rozwinąć skrzydła. Rozbudowa wpłynie korzystnie również na cały region. Na terenie nowych hal zatrudnienie znajdzie w sezonie nawet 100 osób — zapowiada Janusz Szwaracki, członek zarządu Zielonej Budki.Lody z nowych linii mają trafić nie tylko na rynek krajowy, ale również na eksport. Firma nie ujawnia wyników finansowych ani udziałów w rynku. Rynek lodów w Polsce jest wart blisko 1,3 mld zł rocznie.

4 litry Tyle lodów zjada statystyczny Polak w ciągu roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Polecane