Zielona struktura, czyli jak zarobić na mocnym dolarze

Wśród kilkudziesięciu produktów strukturyzowanych, na które obecnie trwają zapisy, jest tylko jeden, z którego potencjalne zyski uzależnione są od zmiany notowań dolara — „Dolarowy Rok” 12M w Raiffeisen Polbanku.

Instrumentem bazowym jest kurs USD/ PLN, publikowany przez serwis Reuters.

Jeśli w okresie trwania lokaty (czyli do 29 lipca 2015 r.) kurs ten nie dotknie ani razu zdefiniowanej wcześniej bariery i jeśli będzie się znajdował powyżej kursu wyjściowego, to za każdy 1 grosz zwyżki naliczone zostanie 0,25 proc. odsetek. Kurs wyjściowy zostanie określony 31 lipca tego roku o godz. 14 — będzie to kurs USD/PLN pomniejszony o 8-10 groszy. Bariera górna przedziału to 40 groszy.

Przykładowo: jeśli w najbliższy czwartek kurs wyniesie 3,09 zł i decyzją banku pomniejszony zostanie o 9 groszy, to maksymalny zarobek w wysokości 10 proc. zgarniemy, jeśli 29 lipca 2015 r. notowania wyniosą 3,39 zł. Jeśli jednak przez 12 miesięcy kurs choć raz urośnie do co najmniej 3,40 zł — otrzymamy tylko zwrot zdeponowanego kapitału. Podobnie stanie się, jeśli za rok kurs będzie się znajdował poniżej kursu wyjściowego.

Opłata za zerwanie lokaty to maksymalnie 3,7 proc. i maleje liniowo z każdym dniem. Minimalna wpłata na lokatę to 5 mln zł. Przez ostatnie 12 miesięcy kurs USD/PLN znajdował się w przedziale 2,98-3,28 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zielona struktura, czyli jak zarobić na mocnym dolarze