Zielone lekarstwo na kryzys energetyczny

opublikowano: 19-12-2022, 01:15
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Spółka PV System, działająca na rynku OZE od 2013 r., zaczynała od stawiania małych kroków, aby teraz móc twardo stąpać po ziemi i wyznaczać poziom jakości usług dla całej branży.

3. Miejsce województwo podkarpackie - PV System

Łapanie słońca:W czasie naszej 10-letniej obecności na rynku OZE zrealizowaliśmy setki inwestycji, dzięki którym nasi klienci mogą korzystać z darmowej energii ze słońca lub na niej zarabiać – mówi Robert Oczoś, prezes zarządu PV System.
Łapanie słońca:W czasie naszej 10-letniej obecności na rynku OZE zrealizowaliśmy setki inwestycji, dzięki którym nasi klienci mogą korzystać z darmowej energii ze słońca lub na niej zarabiać – mówi Robert Oczoś, prezes zarządu PV System.

W czasach, kiedy niewiele rzeczy jest mniej pewnych niż ceny energii, branża OZE przeciwdziała skutkom kryzysu i wspiera przedsiębiorców, poprzez ograniczenie kosztów bieżącej działalności firm i uzyskanie niezależności energetycznej, szczególnie w zakresie energii elektrycznej i ogrzewania. Niemal wszystkie świadome firmy realizują bądź rozważają inwestycje w energooszczędne rozwiązania. Oferuje je spółka PV System.

- Jesteśmy generalnym wykonawcą farm fotowoltaicznych i dużych instalacji przemysłowych. Prowadzimy też sprzedaż hurtową komponentów do instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła. Jako uzupełnienie oferty sprzedajemy nowoczesne systemy automatyki budynkowej, które optymalizują zużycie energii i przyczyniają się do oszczędności – mówi Robert Oczoś, prezes zarządu PV System.

Droga do sukcesu PV System rozpoczęła się w przydomowym garażu, od działalności instalatorskiej. Dzisiaj, po 9 latach, spółka stała się jedną z największych firm z branży OZE na Podkarpaciu.

Stawiamy na jakość i profesjonalizm. Większość firm opisuje siebie w ten sposób, ale my nie pozostawiamy niczego przypadkowi, podejmujemy świadome decyzje, które tę jakość i profesjonalizm potwierdzają. Budując zespół zatrudniamy osoby, które kształcą się i rozwijają w branży odnawialnych źródeł energii. Jako dystrybutor komponentów do budowy instalacji fotowoltaicznych wybieramy tylko sprawdzonych producentów – u nas nie dostaniesz wszystkiego, ale gwarantujemy, że to co mamy w ofercie spełnia najwyższe normy jakości

Robert Oczoś

Aby umacniać więź z klientami, PV System oferuje szkolenia, które organizowane są w siedzibie spółki w Rzeszowie. W większości przypadków są to szkolenia instalatorskie, kończące się certyfikatami, ale również szkolenia handlowe i produktowe, przygotowujące do profesjonalnej sprzedaży. W końcu sukces klientów to dla firmy szansa na dalszy rozwój.

Dla spółki niezwykle istotne są także relacje z partnerami biznesowymi, dlatego zawsze stara się wywiązywać z umów - zarówno tych pisanych jak i tych dżentelmeńskich, tak aby wzajemnie się wspierać i tworzyć symbiozę. Kwestie takie jak terminowe dokonywanie płatności za zamówienia, czy dbanie o odpowiedni poziom zatowarowania to obszary, o które w PV System dba się równie mocno jak o relacje.

PV System pragnie również być aktywnym uczestnikiem transformacji energetycznej w Polsce, w związku z tym stara się czynnie wpływać na rozwój branży OZE m.in. poprzez członkostwo w takich organizacjach jak: Podkarpacki Klaster Energii Odnawialnej i Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej.

Działania i polityka biznesowa firmy są zauważane na rynku lokalnym i ogólnopolskim. Spółka jest doceniana w konkursach i plebiscytach branżowych.

- Zostaliśmy zwycięzcą konkursu Instalator roku 2021. Ponadto, jesteśmy laureatem plebiscytu Fair Play oraz Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej. Dbamy o rozwój własny i chętnie dzielimy się wiedzą z innymi. Mamy akredytację Urzędu Dozoru Technicznego na prowadzenie szkoleń z montażu i instalacji fotowoltaicznych. Regularnie otrzymujemy nagrody i wyróżnienia od producentów za największą sprzedaż w Polsce – wymienia prezes Oczoś.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane