Zielone odcienie futures

WST
opublikowano: 25-11-2009, 13:33

Rośnie wycena kontraktów terminowych na  indeksy amerykańskich giełd. Mogłoby to sugerować dodatnie otwarcie środowego handlu na Wall Street. Trzeba jednak brać pod uwagę dwa istotne fakty, które zapewne będą miały wpływ na decyzje podejmowane przez inwestorów, a tym samym na  zachowanie indeksów.

Pierwszy jest duża porcja danych makro jaka trafi dzisiaj na rynek. Część z nich poznamy jeszcze przed otwarciem notowań.

Drugim czynnikiem jest jutrzejsze Święto Dziękczynienia (giełdy i rynki finansowe będą nieczynne) oraz „Czarny piątek”, tradycyjnie otwierający sezon przedświątecznych wyprzedaży. Związane są z nim ogromne nadzieje na dobre wyniki sprzedaży.

Światło dzienne ujrzały już dane o kredytach. W tygodniu zakończonym 20 listopada wzrosła co prawda ilość podań o kredyt hipoteczny, jednak spadła zarówno o refinansowanie, jak i ogółem.

Po godzinie 14.30 poznamy natomiast dochody i wydatki Amerykanów (październik) , wnioski o zasiłek dla nowych bezrobotnych i inflację bazową PCE.

Natomiast po uruchomieniu rynku kasowego na Wall Street opublikowana zostanie indeks Uniwersytetu Michigan za listopad, sprzedaż nowych domów (październik) i zmiana zapasów ropy i paliw.

W przedsesyjnym handlu na europejskich parkietach spadają notowania Halliburton. To następstwo informacji o negatywnym wpływie na wyniki spółki głównego jej klienta Petroleos Mexicanos. Może dojśc do obniżenia EPS w czwartym kwartale o 2 centy na akcję.

Wzięciem cieszą się natomiast papiery największych spółek górniczych co jest odpowiedzią na kolejne wzrosty na rynku surowcowym.

Na około dwie godziny przed startem notowań futures  na DJ zyskiwały 0,40 proc., na S&P500 zwyżkowały o 0,46 proc. zaś na Nasdaq o 0,48 proc

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane