Zielone strategie na wystawie

Andrzej Klim
opublikowano: 11-05-2011, 00:00

Od czerwca w IWP będzie można zobaczyć przykłady na dobry biznes z ekologią w tle.

Od czerwca w IWP będzie można zobaczyć przykłady na dobry biznes z ekologią w tle.

W wakacje IWP zaprosi na wystawę pozornie tylko "lżejszego" formatu — "re. produkt 3" w trakcyjnej formie pokaże jedną z najważniejszych tendencji w światowym wzornictwie, czyli Koncepcję 3 R. Składają się na nią trzy drogi prowadzące do opracowania zrównoważonego produktu: Reduce (ogranicz), Reuse (używaj wielokrotnie), Recycle (odzyskaj). Od 2 czerwca do 4 września w siedzibie IWP przy ulicy Świętojerskiej 5/7 w Warszawie będzie można oglądać przedmioty codziennego użytku, z których większość powstała w ostatnim dziesięcioleciu i są przykładami ciekawych próby zbliżenia się do realizacji produktu w pełni zrównoważonego. Jako że cykl życia każdego przedmiotu jest złożony i powiązany z wieloma procesami, trudno jednoznacznie stwierdzić, które przedmioty są przyjazne środowisku. Wystawa zamiast udawać, że prezentowane na niej idee i projekty są ostatecznymi rozwiązaniami "zielonego problemu", będzie prowokowała publiczną dyskusję o zrównoważonym rozwoju w świecie wzornictwa. Pokaże wybrane strategie firm, które dzięki nowatorskiemu podejściu do produkcji i ciekawej polityce wewnętrznej zbliżają się do realizacji idei zrównoważonego rozwoju.

"Re. produkt 3" to trzecia wystawa w cyklu "ekologicznym", powiększona w stosunku do poprzednich. W IWP jest prezentowana w ramach projektu ZSZ, jako promocja dobrych przykładów wzorniczych. Kuratorami wystawy są studio Knockoutdesign i IWP. Scenografię i opracowanie graficzne przygotował Knockoutdesign, a organizacji podjął się IWP wraz z fundacją SPOT. Wystawie, na którą wstęp jest wolny, będzie towarzyszył audioprzewodnik, a po jej zakończeniu w portalu www.zsz.com.pl znajdzie się wirtualna wersja ekspozycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Andrzej Klim

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Zielone strategie na wystawie