Zielone światło dla inwestycji w USA

PS
opublikowano: 30-09-2005, 00:00

W dostępnych w Polsce funduszach akcyjnych rynku amerykańskiego na koniec sierpnia ulokowanych było ponad 233 mln zł. Wszystko wskazuje na to, że taka inwestycja powinna przynieść zyski. Drugi kwartał 2005 r. był już dziewiątym z rzędu, w którym tempo wzrostu amerykańskiego produktu krajowego brutto (PKB) utrzymywało się na poziomie wyższym niż 3 proc. Jak zapewniają eksperci, tendencja powinna się utrzymać.

— Amerykańska gospodarka powinna piąć się w górę przez co najmniej kolejne dwa lata — ocenia John Carey, wiceprezes Pioneer Investment Management.

Zapewnia, że trendy te powinny pozytywnie przełożyć się na rynek akcji amerykańskich. Jego zdaniem, warto zwrócić uwagę na sektor energetyczny czy surowców naturalnych.

— Metale i przemysł wydobywczy to ostatnio bez wątpienia jedne z modniejszych inwestycji. Nie sądzę, aby taka sytuacja miała się drastycznie zmienić w najbliższym czasie. Gospodarka chińska pokazuje, że popyt, a co za tym idzie — dobra koniunktura na surowce, nie powinien słabnąć — mówi John Carey.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PS

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Zielone światło dla inwestycji w USA