Zielone światło dla przewozu osób

KAP, PAP
opublikowano: 26-07-2017, 22:00

Przedsiębiorcy nie będą musieli mieć zabezpieczenia finansowego, by rozpocząć działalność przewozową.

Resort infrastruktury przygotował projekt zmian dotyczący przewozu osób taksówkami oraz autami mieszczącymi do 7-9 pasażerów. Projekt przewiduje wprowadzenie obowiązku posiadania licencji przez podmioty wykonujące pośrednictwo w przewozie osób. Zmienione mają być także przepisy dotyczące kontroli czasu pracy kierowców taksówek.

Projekt ministerstwa infrastruktury przewiduje wprowadzenie obowiązku posiadania licencji przez podmioty wykonujące pośrednictwo w przewozie osób.
Zobacz więcej

Projekt ministerstwa infrastruktury przewiduje wprowadzenie obowiązku posiadania licencji przez podmioty wykonujące pośrednictwo w przewozie osób. Fot. Maciej Biedrzycki-FORUM

Obecnie czas oczekiwania na klienta na postoju jest wliczany do czasu pracy, co wpływa na ograniczenie możliwości świadczenia usług przez taksówkarzy. Podmioty przewożące pasażerów samochodami mieszczącymi 7-9 osób nie będą musiały udokumentować zabezpieczenia finansowego w wysokości 9000 EUR na pierwszy pojazd oraz 5000 EUR na każdy kolejny, oraz posiadania przez osobę zarządzającą przedsiębiorstwem certyfikatu kompetencji zawodowych. Ma to ułatwić dostęp do rynku przedsiębiorcom zainteresowanym rozpoczęciem działalności przewozowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Zielone światło dla przewozu osób