Czytasz dzięki

Zielone szanse i wyzwania

opublikowano: 31-08-2020, 11:08

Wielu ekspertów wyraża opinie, że w obecnej sytuacji pomóc gospodarkom w wychodzeniu ze spowolnienia mogą inwestycje w OZE. Poza tym, zgodnie z dyrektywami Unii Europejskiej, musimy ograniczać wykorzystywanie tradycyjnych źródeł energii. Dlatego podczas EKG w Katowicach wiele dyskusji poświęconych będzie źródłom odnawialnym i gospodarce niskoemisyjnej, a także wyzwaniom jakie stoją przed poszczególnymi sektorami i firmami.

Eksperci dyskutować będą m.in. o realiach biznesowych i technologicznych. O zwiększaniu dostępności do OZE, kosztach i rozwoju technologii, zaangażowaniu inwestorów prywatnych i instytucjonalnych oraz regulacjach prawnych. Omówią przemiany jakie dokonują się w sektorze energetycznym i nowe modele biznesowe największych graczy na rynku. Poruszą też niełatwy temat dynamiki transformacji krajowego sektora energetycznego i roli jaką w tym procesie odgrywają nakłady na badania i rozwój oraz wdrażanie rozwiązań innowacyjnych.

https://www.eecpoland.eu/2020/pl/panel/4072.html
https://www.eecpoland.eu/2020/pl/panel/4038.html
https://www.eecpoland.eu/2020/pl/panel/4048.html

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane