Ziobro: spekulacje nt. możliwego podziału w PiS nie potwierdziły się

DI, PAP
25-04-2008, 21:21

Wszelkie spekulacje na temat możliwego podziału w  PiS nie potwierdziły się. PiS to spójna, silna partia - mówił Zbigniew Ziobro po  piątkowym wyborze Zbigniewa Wassermanna na szefa Rady Regionalnej partii w  Małopolsce.

"Nikt nie będzie wykorzystywał spraw krakowskich PiS-u przeciwko PiS-owi. Pokazaliśmy, że jesteśmy ludźmi poszukującymi i znajdującymi kompromis i jednoczy nas wspólny cel" - powiedział dziennikarzom Ziobro.

Zadeklarował swoje wsparcie dla działań nowego przewodniczącego małopolskich struktur partii.

Ziobro podkreślił, że potwierdziło się, iż "PiS jest spójną, silną formacja polityczną". "I przyjdzie czas, że obejmiemy jeszcze ster spraw w Polsce" - mówił wiceprezes PiS. "Aby to uczynić pokazujemy, że dochodzimy do konsensusu, podejmujemy wspólne decyzje i potrafimy się porozumieć mimo różnic, które czasami występują, co jest naturalne w każdej formacji demokratycznej" - dodał.

Jak mówił wiceprezes PiS, rezultat piątkowego głosowania w Krakowie jest "wynikiem oczekiwań i wskazania pana prezesa Jarosław Kaczyńskiego" oraz apelu, który on sam skierował do uczestników Rady Regionalnej.

"Nie mogę usatysfakcjonować tych z państwa, którzy liczyli na wielki konflikt, który miałby generować jakieś starcia na samej górze PiS. Nie. PiS jest formacja jednolitą. Jesteśmy lojalni wobec działań partii, prezesa partii" - podkreślił Ziobro. "Zmierzamy do tego, aby poprzez takie działania, jak pokazaliśmy dzisiaj w Krakowie, odebrać amunicję tym, którzy chcą nas wewnętrznie skłócić" - dodał

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Ziobro: spekulacje nt. możliwego podziału w PiS nie potwierdziły się