Złamał zasadę, stracił nadzór

  • DI
opublikowano: 24-05-2018, 22:00

Phil Twyford, minister transportu Nowej Zelandii, stracił prawo do nadzorowania bezpieczeństwa lotnictwa, ponieważ dopuścił się złamania zasad

Phil Twyford, minister transportu Nowej Zelandii, stracił prawo do nadzorowania bezpieczeństwa lotnictwa, ponieważ dopuścił się złamania zasad — z pokładu samolotu przeprowadził rozmowę przez telefon komórkowy. Minister przyznał w czwartek na spotkaniu z dziennikarzami, że 17 maja, przed startem z Wellington do Auckland, rozmawiał przez telefon z jednym ze swoich podwładnych. Co prawda samolot nie był jeszcze wtedy w powietrzu, ale drzwi już zamknięto w ramach przygotowań do startu. Od chwili zamknięcia drzwi rozmowy pasażerów przez komórki są w Nowej Zelandii kategorycznie zabronione.

Minister przeprosił premier Jacindę Ardern za swoje zachowanie. Przyznał, że popełnił niedopuszczalny błąd i zaoferował podanie się do dymisji. Szefowa rządu pozostawiła go jednak na stanowisku, ale nadzór nad urzędem lotnictwa cywilnego postanowiła powierzyć innemu ministrowi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Złamał zasadę, stracił nadzór