Złap kontrakt: Gujarat zaprasza firmy na szczyt

opublikowano: 21-09-2012, 00:00

Spotkanie odbędzie się w styczniu

Przedstawiciele stanu Gujarat, z którego pochodzi 25 proc. indyjskiego eksportu, zapraszają polskie firmy na organizowany od 11 do 13 stycznia 2013 r. szczyt Vibrant Gujarat Summit. Odbywająca się co dwa lata impreza zgromadziła w 2011 r. 1400 zagranicznych delegatów ze 101 państw i 35 tys. przedstawicieli indyjskich. Partnerami wydarzenia są Japonia i Kanada.

— Chcemy stać się platformą dla całego indyjskiego biznesu. W tym roku 12 delegacji odwiedzi 40 różnych krajów, by zaprosić je do wzięcia udziału w szczycie. W Polsce jesteśmy po raz pierwszy — mówi B.B. Swain, wiceprezes Spółki Rozwoju Przemysłowego Gujarat.

Jego firma podpisała porozumienie z Indyjsko-Polską Izbą Przemysłowo-Handlową, która zorganizuje polską misję.

— Liczymy na 20-25 firm, którym zorganizujemy transport i spotkania na miejscu — mówi JJ Singh, prezes izby. Liczący 60 mln mieszkańców Gujarat to jeden z najbardziej uprzemysłowionych stanów Indii. Wypracowuje 7,5 proc. PKB Indii i 17 proc. produkcji przemysłowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu