Złap kontrakt: Włoskie firmy przyjadą do Krakowa i Warszawy

MB
opublikowano: 09-10-2009, 11:00

Jesienią firmy z Italii będą szukać partnerów. Pojawi się silna reprezentacja włoskiej kuchni.

Do 15 października polskie firmy zainteresowane spotkaniami z firmami z Lombardii, Kalabrii i Kampanii (patrz ramka) mogą zgłaszać się do Włosko-Polskiej Izby Handlowo-Przemysłowej (WPIHP). Rozmowy odbędą się 19 października w Krakowie.

— Planujemy co najmniej po 6-10 spotkań dla każdej włoskiej firmy. Już jest zaplanowanych po pięć, ale jeśli znajdą się kolejni chętni, są oczywiście mile widziani — mówi Lorenzo Di Meo, prezes WPIHP.

Dziesięć dni później w Warszawie gościć będzie misja handlowa organizowana przez Probrixia, agendę izby handlowej Brescii (patrz: ramka). Tu zgłoszenia przyjmowane są do 12 października.

— To jedna z prowincji Lombardii o najwyższym współczynniku PKB i największej liczbie mieszkańców, od dawna uważana za jeden z najbardziej uprzemysłowionych regionów UE. Według stanu na drugi kwartał 2009 r., w prowincji zarejestrowanych jest 120,2 tys. firm, czyli o 0,1 proc. więcej niż w pierwszym kwartale 2008 r. — mówi Lorenzo Di Meo.

Trudno myśleć o Włoszech bez włoskiej kuchni. 16 listopada do Warszawy przyjeżdża misja producentów win i żywności. Informacji o niemal 30 firmach uczestniczących w niej udziela WPIHP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane