Złe nastroje na Wall Street utrzymują się

opublikowano: 29-02-2008, 13:17

Amerykańskie giełdy zaczną sesję spadkiem indeksów. Zapowiadają to kontrakty terminowe.

Ok. 13.00 czasu polskiego kontrakt na średnią Dow Jones spadał o 110 pkt. (0,8 proc.) do 12467 pkt. Kontrakt na S&P500 tracił 14 pkt. (1,0 proc.) i wynosił 1351,6 pkt. Kontrakt na Nasdaq 100 spadał o 17,8 pkt. (0,7 proc.) do 1760 pkt.

Do utrzymania złych nastrojów przyczyniła się publikacja po czwartkowych sesjach słabych wyników przez Della i AIG. Szczególnie ten drugi, lider rynku ubezpieczeniowego, pogłębił pesymizm informując o 5,3 mld USD straty w ostatnim kwartale ubiegłego roku. W całym roku spółka miała wprawdzie ponad 6 mld USD zysku, ale to nawet nie połowa tego, co na czysto zarobiła w 2006 roku.

Dodatkowo nastroje inwestorów mogą psuć informacje o kolejnych rekordach bitych przez kurs ropy. Cena baryłki przekroczyła już 103 USD i Amerykanie muszą oswajać się z myślą, że wydatki na benzynę będą pożerać znacznie większą cześć ich dochodu niż dotychczas.

Przed sesją pojawią się kolejne dane makro. O 14,30 poznamy dynamikę dochodów i wydatków Amerykanów w styczniu. Kwadrans po rozpoczęciu sesji opublikowany zostanie wskaźnik NAPM Chicago, pokazujący koniunkturę w regionie Chicago, który strukturą przypomina gospodarkę całego kraju. O 16.00 podany zostanie lutowy wskaźnik nastrojów konsumentów, opracowywany przez Uniwersytet Michigan.
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Złe nastroje na Wall Street utrzymują się