GetBack ma nowe propozycje dla obligatariuszy

opublikowano: 07-11-2018, 14:28
aktualizacja: 07-11-2018, 17:40

Windykator przedstawił nowy wariant układu. Top opcja z inwestorem, ale raczej rozczarowująca dla obligatariuszy.

GetBack nie złożył do 6 listopada w sądzie zaktualizowanych propozycji układowych, a inwestor zamiast 30 mln zł złożył zobowiązanie notarialne, podaje portal obligacje.pl.

Zobacz więcej

Biuro firmy GetBack

Andrzej Bogacz / FORUM

Jak jednak dodano, jeden z oferentów złożył stosowne zobowiązanie u notariusza, informuje Kamil Hajduk, kurator obligatariuszy GetBacku. Sprawę braku propozycji układowych tłumaczy tym, że mogły one zostać wysłane przez spółkę pocztą i nie dotarły do 6 listopada do sądu.

Sama spółka opublikowała jednak po południu komunikat z nowymi propozycjami układowymi.

" (...) dniu 06 listopada 2018 r. emitent przygotował alternatywne propozycje układowe, w celu przyjęcia układu przez zgromadzenie wierzycieli, które to alternatywne propozycje układowe zostały przedłożone do akt postępowania restrukturyzacyjnego w dniu 06 listopada 2018 r." - czytamy w komunikacie.

Niezabezpieczonym obligatariuszom i kredytodawcą GetBack jest gotów oddać tylko 23,1 proc. wartości nominalnej swoich zobowiązań.

Ponad połowę – czyli 12,4 proc. nominalnej wartości długów – mogliby otrzymać już 30 czerwca 2019 r. resztę dostali by w czterech ratach wypłacanych w latach: 2020, 2023, 2024 i 2025.

Jedną czwartą nominalnej wartości długu windykatora jego wierzyciele otrzymaliby w akcjach. Reszta by przepadła.

W drugim komunikacie opublikowanym 7 listopada GetBack poinformował, że z trzech ofert wybrał jedną do prowadzenia dalszych negocjacji na zasadzie wyłączności. Poinformował też, że inwestor dokonał wpłaty depozytu w wysokości 30 mln zł tytułem zabezpieczenia prawidłowego przebiegu negocjacji i wykonania zaciągniętych przez inwestora zobowiązań

Do 6 listopada do sądu miały trafić propozycje układowe w dwóch wariantach - zakładające sprzedaż aktywów inwestorowi lub dalsze działanie w dotychczasowej formule. Miała też spłynąć kwota 30 mln zł, stanowiąca potwierdzenie tego, że inwestor jest poważnie zainteresowaną odkupieniem aktywów. Po tym terminie sąd miał wyznaczyć nową datę zgromadzenia wierzycieli. Czytaj więcej...

Jak podają obligacje.pl, w sądzie znalazł się natomiast wniosek nadzorcy spółki o przesunięcie terminu złożenia propozycji układowych do 15 listoapda. 

Według wcześniejszych informacji z zarządu GetBacku, aktywami spółki zainteresowanych było trzech inwestorów. Jednym z nich by szwedzki Hoist. Czytaj więcej...

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński, Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy