Zlecenie na dziennikarza?

PAP
opublikowano: 13-06-2009, 08:00

Do Prokuratury Rejonowej w Piasecznie wpłynęło w maju zawiadomienie dotyczące próby zlecenia przez Bogusława Bagsika, jednego z największych aferzystów III RP, zabójstwa dziennikarza TVN - pisze "Rzeczpospolita".

Powodem miał być wyemitowany w lutym materiał ujawniający rolę byłego szefa Art-B w aferze związanej z brytyjska firmą Digit Serve, która oszukała 130 osób na prawie 40 mln zł. (O aferze Digit Serve Puls Biznesu pisał już w grudniu 2007 roku, a następnie w sierpniu i październiku ubiegłego roku - nasze artykuły w załączniku na stronie - red. pb.pl).

Dziennikarz sam zawiadomił organy ścigania. Skąd wiedział, że wydano na niego zlecenie?

Z informacji gazety wynika, że do reportera dotarł mężczyzna, który twierdził, iż został wynajęty przez Bagsika, by go zlikwidować.

Ze źródeł zbliżonych do śledztwa "Rz" dowiedziała się, że mężczyzna, który ostrzegł dziennikarza, ma złożyć w tej sprawie zeznania. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane