Zlikwidowano nielegalną fabrykę alkoholu

PAP
opublikowano: 18-01-2008, 10:25

Nielegalną wytwórnię alkoholu zlikwidowali w podłódzkich Pabianicach celnicy i policjanci. Zatrzymano dwóch mężczyzn; zabezpieczono ponad 4700 litrów spirytusu.

Jak poinformowała PAP w piątek rzeczniczka łódzkiej Izby Celnej Anna Ludkowska, nielegalna wytwórnia mieściła się w jednej z pofabrycznych hal produkcyjnych w Pabianicach. Na miejscu ujawniono trzy tysiąclitrowe pojemniki z rozcieńczalnikiem oraz kompletną aparaturę do jego odkażania. Znaleziono też kilkaset plastikowych butelek z oczyszczonym już rozcieńczalnikiem, przygotowanych do dystrybucji.

Na miejscu zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 35 i 39 lat. "Obaj byli bardzo zdziwieni wizytą celników i czuli się całkiem niewinni. Choć przyłapani zostali na gorącym uczynku, zgodnie twierdzili, że nie mają o niczym pojęcia i wykonują jedynie drobną przysługę dla kolegi" - relacjonowała Ludkowska. Obu mężczyznom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy należnej od ujawnionego alkoholu wynoszą około 200 tys. zł. Policja i celnicy ustalają obecnie od kiedy i na jaką skalę produkowano alkohol w tym miejscu i gdzie był on sprzedawany.

W ubiegłym roku łódzcy celnicy zabezpieczyli prawie 55 tysięcy litrów podrabianego alkoholu. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane