Żłobkowy biznes z unijnym wsparciem

Dorota Zwiślińska
opublikowano: 05-09-2017, 22:00

Firmy, które chcą inwestować w przyzakładowe kluby dziecięce, mogą starać się o granty na ten cel.

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG) ogłosiło nabór dotacyjny dla przedsiębiorców, którzy chcą zakładać żłobki lub alternatywne formy opieki dziennej dla maluchów. O granty będą mogli starać się od 6 do 13 listopada w ramach poddziałania 10.1.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego („Infrastruktura usług społecznych”). Do wzięcia jest 8 mln zł. To już druga tegoroczna edycja konkursu. W pierwszym naborze unijne granty wsparły osiem przedsięwzięć o wartości ponad 8,2 mln zł. Dzięki unijnemu wsparciu na Opolszczyźnie przybędzie ponad 200 nowych miejsc opieki dla dzieci. — Projekty, które będą realizować przedsiębiorcy, nie tylko przyczynią się do powstania nowych lub rozbudowanych placówek dla najmłodszych mieszkańców naszego regionu, ale mają też służyć godzeniu życia zawodowego i prywatnego ich rodzicom — mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego. Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, zwraca uwagę, że przedsiębiorcy nie dostaną dofinansowania na wsparcie edukacji przedszkolnej.

— Pieniądze na ten cel są zarezerwowane w ramach innych naborów — wyjaśnia Roland Wrzeciono. Warto podkreślić, że minimalna kwota wsparcia projektu wynosi 100 tys. zł, a maksymalna — 800 tys. zł. W Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Opolskiego na inwestycje realizowane przez lokalne firmy zarezerwowano ponad 160 mln EUR. Do tej pory OCRG ogłosiło dziesięć naborów dla przedsiębiorców, z czego osiem już rozstrzygnęło. Wśród nich były konkursy z dotacjami na wprowadzanie w przedsiębiorstwach nowoczesnych rozwiązań teleinformatycznych, a także na wdrażanie innowacji na rynek i podnoszenie efektywności energetycznej dla firm.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zwiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu