Złodzieje okradli bankomat w Łagowie Lubuskim

  • DI
opublikowano: 02-02-2019, 12:36

Policja szuka sprawców kradzieży z włamaniem do bankomatu w Łagowie Lubuskim w pow. świebodzińskim.

Przestępcy wysadzili urządzenie w sobotę nad ranem i zabrali z niego kasetki z gotówką – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Złodzieje wzięli na celownik bankomat przy jednym z marketów w tej miejscowości. Do środka dostali się sposobem na tzw. wybuch. Z ustaleń policji wynika, że do kradzieży doszło około czwartej nad ranem. Na razie policja nie podaje ile pieniędzy znajdowało się w zrabowanych kasetkach.

Maludy przekazał, że śledczy przeprowadzili dokładne oględziny miejsca przestępstwa, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne i materiały z monitoringu.

"Nie są to łatwe sprawy do rozwiązania, ale przestępcy nie mogą czuć się bezkarni. W lutym zeszłego roku w wyniku dużej akcji lubuska policja i CBŚP rozbiły dwie grupy przestępcze specjalizujące się w wysadzaniu i okradaniu bankomatów. Sąd aresztował wówczas osiem osób" – zaznaczył Maludy.

Dodał, że kradzież z włamaniem do bankomatu to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat więzienia.

Informację o wysadzeniu bankomatu w Łagowie zamieściła na swoim portalu „Gazeta Lubuska”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy