Złodzieje podszywają się pod BZ WBK

DI
opublikowano: 12-10-2009, 15:45

Dziś wielu posiadaczy skrzynek mailowych otrzymało maila następującej treści:

"Uaktywnij konto BZ WBK 24

"Uaktywnij konto BZ WBK 24. Aby uaktywnić konto BZ WBK 24 należy kliknąć poniższe łącze i wprowadzić numer karty na wyświetlonej stronie w celu potwierdzenia BZ WBK 24. BZ WBK 24 możesz również potwierdzić, logując się do swojego konta BZ WBK 24 pod adresem https://www.centrum24.pl/bzwbk24.html. Dziękujemy za korzystanie z systemu BZ WBK 24! Zespół BZ WBK 24. Bank Zachodni WBK S.A."

Dziękujemy za korzystanie z systemu BZ WBK 24!
Zespół BZ WBK 24".

 Jak się okazuje, aktywowanie ww. linków to otwarcie drzwi złodziejom. Przejście powyższej procedury powoduje bowiem zalogowanie się na fałszywej stronie internetowej banku, a to daje możliwość kradzieży naszych danych bankowych. Co na to sam BZ WBK?

Bank wydał już komunikat:

"Pamiętaj - Bank nigdy nie wysyła maili i nie dzwoni do swoich Klientów z prośbą o podanie danych dotyczących kart płatniczych, a w szczególności numeru PIN czy kodu służącego do przeprowadzania transakcji internetowych (tzw. CVV). Są to dane poufne, znane tylko posiadaczowi karty, i takimi muszą pozostać. Wszelkie tego typu zapytania należy pozostawiać bez odpowiedzi i informować o nich pracowników oddziałów lub infolinii Banku (+48) 61 856 53 26".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane