Złomrex: spółki dla Cognoru

KAP
opublikowano: 03-02-2011, 00:00

Główny akcjonariusz zagłosował za sprzedażą swoich firm Cognorowi. Mniejszościowi dali się przekonać.

Główny akcjonariusz zagłosował za sprzedażą swoich firm Cognorowi. Mniejszościowi dali się przekonać.

Wczoraj odbyło się walne zgromadzenie Cognoru. Akcjonariusze podjęli uchwałę o zakupie od Złomreksu, głównego akcjonariusza giełdowej spółki, firm Złomrex Metal, Ferrostal Łabędy i Huta Stali Jakościowych za kwotę nie wyższą niż 703 mln zł. Tym razem za zakupem swoich aktywów zagłosował sam Złomrex, który na poprzednim walnym chciał dać wolną rękę mniejszościowym graczom i w efekcie uchwała upadła.

— Teraz mniejszościowi akcjonariusze nawet bez Złomreksu mogli podjąć decyzję — 80 proc. z nich wyraziło zgodę na transakcję — mówi Krzysztof Walarowski, prezes Cognoru.

Co skłoniło ich do tej decyzji? Tym razem mieli więcej informacji o spółkach i transakcji, bo przedstawiciele grupy spotkali się z nimi w ostatni piątek. Do inwestycji w stal skłaniają też szybujące ceny, choć tu akurat Krzysztof Walarowski zapowiada rychłą korektę.

Złomrex zdecydował się przerzucić działalność produkcyjną do Cognoru, by wypełnić lukę po sprzedawanym właśnie majątku stalowej dystrybucji. Polską część dystrybucyjną Cognoru kupują firmy z grupy ArcelorMittal.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane