Złotego bronią obroty i rosnący kurs euro

Mariusz Potaczała
opublikowano: 04-01-2008, 00:00

Znaczna zmienność kursu EUR/USD i wzmocnienie japońskiego jena nie ułatwiły stabilizacji na rynku złotego. Obroty nadal są bardzo niskie. Kurs EUR/PLN wahał się wczoraj od 3,60 do 3,6150, a notowania dolara zniżkowały na koniec dnia do 2,44.

Rynek złotego pozostaje neutralny wobec umocnienia jena i spadków na amerykańskich giełdach. Wcześniej takie wydarzenia doprowadzały do osłabienia złotego. Tym razem naszej walucie pomaga mała aktywność inwestorów, a także tendencja zwyżkowa notowań EUR/USD. Kurs tej pary znalazł się w pobliżu 1,48, co zneutralizowało negatywne dla złotego zjawiska zachodzące na rynku jena. Dziś poznamy raport z rynku pracy USA. Wczorajsze dane nie zawiodły nadziei. Dlatego można się spodziewać, że i dzisiejsze nie przyniosą rozczarowania. W najgorszym scenariuszu dojdzie do chwilowego osłabienia EUR/USD.

Mariusz Potaczała

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu