Złoto drożeje w reakcji na BoJ, uwaga skupiona na Fed

Ole Hansen, szef działu strategii rynków towarowych, Saxo Bank
21-09-2016, 18:50

Notowania złota wzrosły w reakcji na posiedzenie Banku Japonii (BoJ), który ogłosił swoją decyzję w sprawie polityki pieniężnej dzisiaj rano. Prezes banku Haruhiko Kuroda wskazał na długi okres z łagodną polityką i ujemnymi stopami procentowymi.

Początkowy spadek notowań złota, wywołany mocniejszym dolarem, nie trwał długo – ceny kruszcu zaczęły wkrótce rosnąć, ponieważ inwestycja w ten metal ponownie ma coraz większy sens. Jeśli na dzisiejszym posiedzeniu FOMC zabrzmi gołębio, to rynek złota, który znajdował się ostatnio w impasie, może powrócić do życia.

Złoto zanotowało początkowo wyprzedaż z powodu mocniejszego dolara, lecz później odbiło w kierunku oporu na poziomie między 1.325 USD za uncję i 1.330 USD za uncję...

Wczoraj, zwróciłem uwagę na to, jak rynek złota pozostawał bez większych zmian w ciągu ostatnich trzech miesięcy, w okresie po referendum w sprawie Breksitu. Inwestorzy wstrzymywali się z wejściem na rynek, wyczekując głębszej korekty. Jednak gołębi kurs ze strony BoJ i potencjalnie FOMC mogłyby przywrócić rynek do życia i pomóc w pokonaniu bariery oporu – 1.380 USD/uncję.

Jeśli FOMC wbrew oczekiwaniom podniesie stopy procentowe, reakcja rynku złota zależeć będzie od prognozy na wykresie kropkowym dotyczącym ścieżki przyszłych stóp. 

Opór między 1.325 USD/uncję a 1.330 USD/uncję będzie dziś powstrzymywać złoto przez dalszymi zwyżkami przed decyzją FOMC. Inwestorzy czekają na wyrwanie się z zakresu, który utrzymuje się od trzech miesięcy. Obecne granice tego zakresu to 1.305 USD/uncję i 1.345 USD/uncję. W zależności od warunków makro, uważamy, że przebicie się przez każdą z tych granic jest okazją do zakupów.

 

Ponownie, srebro radzi sobie jeszcze lepiej od złota w reakcji na komunikat BoJ – współczynnik złota/srebra spadł poniżej 68, czyli najniższego poziomu od dwóch tygodni, i blisko wsparcia na poziomie 67,75.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ole Hansen, szef działu strategii rynków towarowych, Saxo Bank

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Złoto drożeje w reakcji na BoJ, uwaga skupiona na Fed