Czytasz dzięki

Złoto najdroższe od siedmiu lat, obligacje USA od czterech

opublikowano: 24-02-2020, 11:22

Trwa ucieczka do „bezpiecznych przystani”, wywołana obawami ekspansji epidemii koronawirusa, wynika z doniesień Reutersa.

Kurs notowanych na Comex kontraktów na złoto z terminem dostawy w kwietniu rośnie o 2,15 proc. do 1684,20 USD. Jest najwyższy od siedmiu lat. Na rynku spot złoto drożeje o 2,3 proc. do 1680,38 USD. Zdrożało już w tym roku o ponad 10 proc.

Zmiana procentowa notowań złota na rynku spot od początku roku
Zobacz więcej

Zmiana procentowa notowań złota na rynku spot od początku roku

Drożeją także obligacje skarbowe USA. Rentowność „dziesięciolatek” spadła do 1,401 proc., najniżej od lipca 2016 roku. Rentowność obligacji 30-letnich USA spadła do rekordowych 1,855 proc. Rentowność obligacji 10-letnich Niemiec zeszła w poniedziałek do minus 0,475 proc., czyli najniżej od ponad czterech miesięcy.

- Wszyscy wiedzą, że to może być kolejny impuls spadkowy dla gospodarki, a na początku roku byliśmy już w dość niestabilnym stanie  - powiedział Elwin de Groot, strateg makro Rabobanku. - To może być kolejny krok w stronę recesji dla większej liczby krajów – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane