Złoto taniało na finiszu zmiennej sesji

opublikowano: 30-11-2021, 20:52

Cena złota spadła we wtorek choć na początku sesji mocno rosła.

Złoto początkowo drożało we wtorek w związku z powrotem obaw nasilenia pandemii. Wywołał je szef koncernu farmaceutycznego Moderna sugerując, że obecne szczepionki mogą nie być skuteczne w przypadku nowego wariantu koronawirusa. Kurs złota rósł w pierwszej części sesji nawet o 1,45 proc. i powyżej poziomu 1800 USD za uncję. Nastroje na rynku kruszcu szybko się zmieniły po doniesieniach z Senatu USA gdzie szef Fed mówił o możliwości przyspieszenia redukcji zakupów obligacji, co może oznaczać szybsze rozpoczęcie podwyżek stóp procentowych. To spowodowało umocnienie dolara i odwrót inwestorów z rynku złota.

Ostatecznie na zamknięciu sesji na Comex kurs uncji złota z lutowych kontraktów spadał o 8,70 USD, czyli 0,5 proc., do 1776,50 USD. Wcześniej wahał się w zakresie 1771,20-1811,40 USD. W listopadzie złoto z najaktywniej handlowanego kontraktu staniało o ok. 0,4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane